Assietter bärtallrikar 1700-tal Kina

396829

ASSIETTER, BÄRTALLRIKAR, 7dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, varierande dekor i emaljfärger, diameter ca 16 cm

En bärrtallrik med lagningar, vissa delar med sprickor, nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 9

Budhistorik (8 bud)
2661083
600
2654028
550
2652911
500
2654027
500
2652911
450

Slutpris SEK:
600
60 EUR, 69 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.