Skål Kina 1700-tal

396813

SKÅL, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått, höjd ca 8,5, diameter 20 cm

Glasyr nagg, tillverkningsdefekter

Orientaliskt, Porslin

Monter 15

Skål Kina 1700-tal

Budhistorik (2 bud)

2653153
2652821

Slutpris SEK:
191 EUR, 215 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.