Sparbössa 1920/30-tal Zenith

396807

SPARBÖSSA, i form av bordsur, 1900-talets början, Zenith, skyltmärkt "Från förenade framtiden försäkringsaktiebolag", träfodral, fack för mynt på baksidan, höjd ca 21, 16x7 cm

Fodralet med bruksslitage, fungerar, kant dekorlist saknas

Klockor/Ur, Bordsur, Diverse, Samlarobjekt

Monter 10

Sparbössa 1920/30-tal Zenith

Budhistorik (7 bud)
2659927
600
2659653
550
2659219
500
2654753
450
2652769

Slutpris SEK:
600
58 EUR, 66 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.