Bägare 1700-talets början

396795

BÄGARE, silver, 1700-talets början, Tyskland, cylindrisk på tre kulfötter, driven och punsad dekor av blommor och akantus, graverade M I CW MBW 1704, höjd ca 9,5 cm, vikt ca 94 g

Bristning vid myning, kulfötterna med bucklor

Silver, Övriga silverföremål

Monter 2

Bägare 1700-talets början

Budhistorik (17 bud)
2661212
5 000
2654117
4 800
2654117
4 400
2655098
4 200
2654117

Slutpris SEK:
5 000
504 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.