Sockerskål Gräddkanna London

396770

SOCKERSKÅL, GRÄDDKANNA, silver, England, London 1800-tal, otydliga stämplar, gräddkannan möjligen Sampson Mordan, 1843, höjd ca 6-11 cm, vikt ca 228 g

Silver

Monter 2

Sockerskål Gräddkanna London

Budhistorik (4 bud)

2660335
2657898
2656925
2653422

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.