Fat fajans 1700-tal

396765

FAT, fajans, 1700-tal, rokoko, troligen Marieberg, konturerat brätte, vitglaserat, märkt 7 3/4 B K N1, diameter ca 40 cm

Lagningar

Keramik/Porslin, Temaauktion

Rum 3

Fat fajans 1700-tal

Budhistorik (8 bud)
2660000
2659998
2 800
2656613
2 600
2656612
2656611
1 600

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.