Bonbonjär "Flora Danica"

396735

ROYAL COPENHAGEN, "Flora Danica", bonbonjär, porslin, Den Kongelige Porcelainsfabrik, Danmark 1900-tal, modellnummer 3582, polykromt målad dekor av blommor ur den danska floran, lockknopp i form av grenverk och pousserande blommor, förgylld kantbård, märkt ROYAL COPENHAGEN DENMARK 3582, höjd ca 13,5 cm

Keramik/Porslin, Temaauktion

Monter 6

Bonbonjär

Budhistorik (14 bud)
2659801
6 400
2659800
6 200
2659732
5 000
2659731
4 800
2659730
4 600

Slutpris SEK:
6 400
613 EUR, 720 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.