Skålar Berndt Friberg

396693

BERNDT FRIBERG, skålar, 2 st, stengods, Gustavsberg, harpälsglasyr i blått och brunt, signerade Friberg Gustavsbergs Studiohand vardera med årsbokstav Z, höjd ca 6 resp 4,5, längd 14 resp diameter 11,5 cm

Båda med smärre glasyrslitage, den blå med mindre yttre kantnagg

Keramik/Porslin, Design

Skålar Berndt Friberg

Budhistorik (4 bud)

2659348
2659347
2657762
2651879

Slutpris SEK:
116 EUR, 132 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.