Royal Copenhagen servisdelar

396673

KUNGLIG DANSK, "Musselmalet", kaffeservisdelar, 29 st, porslin, bestående av 9 kaffekoppar med fat, 1+4+9 assietter, sockerskål med lock, sockerskål, gräddkanna, ljusstake, mindre fat, cigaretthållare

Kaffekannans lock med lagning. En udda kaffekopp medföljer (avvikande storlek). Någon ej noterad obetydlig nagg kan förekomma.

Keramik/Porslin, Matserviser, kaffeserviser, Temaauktion, Sommar

Monter 4

Royal Copenhagen servisdelar

Budhistorik (10 bud)
2659659
2 600
2659655
2 400
2659651
2659640
2659639
1 900

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.