Polykromt bemålade dalahästar

396663

HÄSTAR, 9 st, Dalarna, 1900-talets andra hälft, röd-, blå- och vitmålade med polykrom dekor, totalhöjd ca 7-29 cm

Smärre ytskador

Diverse, Allmoge

Monter 5

Polykromt bemålade dalahästar

Budhistorik (6 bud)
2659308
2656387
2653175
750
2652321
700
2652213
650

Slutpris SEK:
97 EUR, 110 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.