Skålfat 1800-tal

396647

SKÅLFAT, 2 st, 1800-tal, Tyskland, Berlin, bemålad dekor av blomster, diameter ca 39 cm

HISTORIK: Lösöre från Steninge slott, i arv till nuvarande ägare

Ett skålfat med nagg

Keramik/Porslin, Vaser, skålar, fat, Temaauktion, Sommar

Monter 3

Skålfat 1800-tal

Budhistorik (6 bud)
2659054
2652081
3 800
2652076
3 600
2651738
3 200
2651253

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.