Mattallrikar 1800-tal

396644

MATTALLRIKAR, 11 st, porslin, 1800-tal, Österrrike, Wien, konturerad kant, bemålad dekor av blomster, diameter ca 25 cm

HISTORIK: Lösöre från Steninge slott, i arv till nuvarande ägare

Nagg förekommer

Keramik/Porslin, Matserviser, kaffeserviser, Temaauktion, Sommar

Mattallrikar 1800-tal

Budhistorik (13 bud)
2658523
850
2658535
2658523
750
2658533
700
2658523
650

Slutpris SEK:
850
81 EUR, 96 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.