Remmare

396632

REMMARE, 12 st., 1900-talets första hälft, persikofärgad glasmassa, cuppan med etsad dekor av vinrankor, höjd ca 18 cm

Varierande höjd, fotnagg

Glas, Servisglas, Temaauktion, Sommar

Monter 1

Remmare

Budhistorik (14 bud)
2658539
1 600
2658536
2658534
1 400
2654394
1 300
2658512

Slutpris SEK:
1 600
153 EUR, 180 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.