Takfotogenlampa

396631

TAKFOTOGENLAMPA, 1800-talets slut, utförd i bronserad metall och med glasprismor, elektrifierad, höjd ca 105, diameter 50 cm

Saknar några prismor samt fotogenrör. Åldersrelaterat slitage.

Belysning, Taklampor

Rum 15

Takfotogenlampa

Budhistorik (5 bud)
2656174
700
2655820
650
2651298
600
2651297
2650578

Slutpris SEK:
700
70 EUR, 80 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.