Skrin 1800-tal

396625

SKRIN, 1800-talets mitt, barockstil, fanérat med olika träslag bl a mahogny, dekorativa sidohänklar i förgylld metall, kulfötter, invändigt klätt med tyg och nitar, höjd ca 15, 25x15 cm

Låsbricka samt nyckel saknas, fanérskador med en del bortfall, bruks och åldersrelaterat slitage, renoverad och kompletterad.

Diverse

Monter 4

Skrin 1800-tal

Budhistorik (1 bud)

2657382
2016-07-19 11:30:17

2016-07-20 kl 20:30
Slutpris SEK:
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.