Carrara Gustavsberg

396620

GUSTAVSBERG, "Carrara", vas, skål, fat, vitglaserade med bemålad dekor i guld, undertill märkta Gustavsberg Cararra 1029/ 1094/ 1041, vasens höjd ca 24, skål och fats diameter 18 resp 25,5 cm

Vasen med fotnagg, krackeleringar

Keramik/Porslin, Vaser, skålar, fat, Temaauktion, Sommar

Carrara Gustavsberg

Budhistorik (7 bud)
2659220
550
2659218
500
2650605
450
2659217
450
2650605

Slutpris SEK:
550
53 EUR, 62 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.