Bägare och glasburkar

396605

BÄGARE, silver, GLASBURKAR, med lock i silver (3) samtliga med stämplar, bägaren från 1904 (B7) samt K Andersson, bägaren bär inskriptionen "Nordiska spelen i Stockholm 1905 samt andra pris i "sparkstöttingstäflan", pokalens höjd ca 18 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage

Silver

Monter 6

Bägare och glasburkar

Budhistorik (15 bud)
2658637
2658636
950
2658633
900
2658629
850
2658632
850

Slutpris SEK:
96 EUR, 113 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.