Skål i silver

396599

SKÅL, silver, 1800/1900-tal, inre oktagonal och bukig form med floral dekor, stämplad, höjd ca 5, diameter 28 cm, vikt ca 430 g

Bruks och åldersrelaterat slitage

Silver

Monter 6

Skål i silver

Budhistorik (5 bud)
2657387
2657386
1 400
2656456
1 300
2655109
2651818

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.