Tallrikar 1700-tal Qianlong

396594

TALLRIKAR, 7 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), varierande dekor i underglasyrblått, imarifärger samt famille rose, diameter ca 23 cm

Nagg, sprickor

Orientaliskt, Porslin, Temaauktion, Sommar

Monter 3

Tallrikar 1700-tal Qianlong

Budhistorik (11 bud)
2659214
2657137
750
2650606
700
2657136
650
2650606
600

Slutpris SEK:
81 EUR, 92 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.