Stolar Axel Einar Hjorth

396582

AXEL EINAR HJORTH, stolar 4 st., Svenska Möbelfabrikerna Bodafors, 1920-tal, klassicerande dekorelement, stoppade sitsar, höjd ca 91 cm

Bruksslitage, textil med slitage

Möbler, Design

Rum 13

Stolar Axel Einar Hjorth

Budhistorik (1 bud)

2657270
2016-07-19 08:51:41

2016-07-20 kl 21:15
Slutpris SEK:
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.