Tekannor vas mm Kina

396579

TEKANNOR, VAS, TALLRIKAR, 7 dlr., porslin, 17/1800-tal, vasens höjd ca 22 cm, diameter 9-22 cm

Nagg, sprickor

Orientaliskt, Porslin

Monter 3

Tekannor vas mm Kina

Budhistorik (15 bud)
2658580
2658579
2657822
2657822
850
2657714

Slutpris SEK:
114 EUR, 129 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.