Pierre Emmanuel Damoye oljemålning

396578

PIERRE EMMANUEL DAMOYE (1847-1916): Landskap med flod, olja på duk, ca 45x61 cm
PROVENIENS: J Gunnar Schönmeyer (1882-1954).

Ett hål samt färgbortfall i hörnen.

Konst, Äldre måleri

Rum 16

Budhistorik (7 bud)
2658846
750
2658051
550
2657717
500
2657482
450
2657197

Slutpris SEK:
750
72 EUR, 84 USD
Utropspris SEK:
13 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.