Lisa Larson unik skål

396560

LISA LARSON, unik skål, 1900-talets andra hälft, Gustavsberg, bemålat och glaserat stengods, signerad Lisa L, höjd ca 9,5, diameter 18 cm
PROVENIENS: Försäljningschefen för porslin vid Gustavsberg Porslinsfabriker 1950-1976, Arnold Erderyd

Keramik/Porslin

Lisa Larson unik skål

Budhistorik (7 bud)
2657874
850
2653481
2653481
500
2656071
450
2653481

Slutpris SEK:
850
86 EUR, 97 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.