Famille rose 1700-tal

396527

UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, konturerat brätte, dekor av rosor, granatäpplen, insekter och kakemoner i emaljfärger, järnoxid, sepia samt guld, längd 25 cm

Smärre nagg, tillverkningsmärken

Orientaliskt, Porslin

Famille rose 1700-tal

Budhistorik (35 bud)
2667403
2667406
2667403
3 800
2667405
3 600
2667403
3 400

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.