Ryttarkniv 1800-tal

396479

RYTTARKNIV, 1800-tal, troligtvis England, med 11 verktyg bl.a. hovrensare, korkskruv och flera knivblad, handsmidd med hölje i ben, 10x3x2 cm

Kraftig patina, ett blad avbrutet, skador, bortfall

Vapen/Medaljer, Diverse

Monter 11

Ryttarkniv 1800-tal

Budhistorik (5 bud)
2657326
2657325
2651579
750
2649597
2649051

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.