Karmstolar fotpall

396423

KARMSTOL, 1800-talets första hälft, sengustavianskt provinsarbete, bemålad, skuren dekor, randig klädsel, sitthöjd ca 45, FOTPALL, sengustaviansk stil, bemålad, skuren dekor, randig klädsel, fotpallens mått 25, 45x28 cm

Senare bemålade, senare klädsel, smärre ytskador

Rum 11

Karmstolar fotpall

Budhistorik (14 bud)
2658158
4 200
2658155
2658153
3 800
2658152
3 600
2658142
3 400

Slutpris SEK:
4 200
423 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.