Vanitasporträtt oljemålning

396346

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1700-tal): Porträtt med vanitassymboler i form av timglas och slocknat ljus, olja på duk, ca 62x54 cm, oramad

Krackelyr och färgbortfall.

Konst, Äldre måleri

Monter 7

Vanitasporträtt oljemålning

Budhistorik (8 bud)
2652553
1 300
2652552
2652551
2652550
2652549
950

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 142 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.