James Linton oljemålning

396299

JAMES DROMGOLE LINTON (1840-1916, England): "The Trumpeter", signerad samt a tergo etikettmärkt och betitlad, olja, ca 48x38 cm

Viss krackelyr, smärre retuscher

Konst, Äldre måleri

James Linton oljemålning

Budhistorik (13 bud)
2655642
4 200
2655641
2655640
3 800
2655639
3 600
2655638
3 400

Slutpris SEK:
4 200
423 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.