Bordsgafflar och Bordsskedar

396201

BORDSGAFFLAR, 12 st, BORDSSKEDAR 6 st, silver, Sverige/ England, gafflarna delvis Henry Holland reg 1860, skedarna Nils Gustaf Schreij (1803-1808) Askersund 1804, längd ca 18 cm, totalvikt ca 885 g

Slitage, gravyr, ägarstämplar

Silver

Bordsgafflar och Bordsskedar

Budhistorik (8 bud)
2655733
3 400
2648726
3 200
2648429
2648725
2648429
2 800

Slutpris SEK:
3 400
326 EUR, 383 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.