Fällbord Jacob Sjölin

396192

JACOB SJÖLIN (mästare i Köping och Kungsör 1767-85/88), fällbord, signerat J. Sjölin samt Köpings hallstämpel, no 1440, fanerat med alrot, höjd 73, diameter 92 cm
Skador: Slitage, smärre fläckar, låsmekanismen förstärkt/kompletterad

fällmekanismen förstärkt/kompletterad, mitten fläck, slitage

Rum 7

Fällbord Jacob Sjölin

Budhistorik (21 bud)
2656070
2 600
2656069
2656068
2656066
2656060

Slutpris SEK:
2 600
251 EUR, 285 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.