Yngve Ekström soffbord

396188

YNGVE EKSTRÖM, 1940/50-tal, sidobord med ben i formböjd bok monterade med mässingsdistanser på avrundad triangulär skiva i massiv teak, brännstämplad med Yngve ekströms bomärke OYE vilket användes fram till tidigt 1950-tal på möbler tillverkade av Yngve Ekström själv, höjd ca 48, diameter 60 cm

Visst slitage

Möbler, Design

Rum 6

Yngve Ekström soffbord

Budhistorik (23 bud)
2655761
5 200
2655760
5 000
2655753
4 800
2655757
4 600
2655753
4 400

Slutpris SEK:
5 200
498 EUR, 585 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.