Vas Kina

396163

VAS, porslin, Kina, omkring 1900, floral dekor i underglasyrblått, bär märkning, höjd ca 28 cm

Mindre nagg vid mynningen, smärre slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 8

Vas Kina

Budhistorik (2 bud)

2655984
2646807

Slutpris SEK:
34 EUR, 39 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.