Golvvas Kina 18/1900-tal

396126

GOLVVAS, porslin, Kina, 18/1900-tal, med hänklar, dekor i emaljfärger av kvinnomotiv, höjd ca 42 cm

Spricka i myningen, glasyrojämnheter, slitage

Orientaliskt, Porslin

Rum 21

Golvvas Kina 18/1900-tal

Budhistorik (4 bud)

2654917
2647116
2653829
2647116

Slutpris SEK:
38 EUR, 45 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.