Longines armbandsur guld

396083

LONGINES, armbandsur, guld, 1930-tal, mekaniskt urverk, guldfärgad urtavla, arabiska siffror, sekund, blånerade visare, plexiglas, boettnr: 17093, diameter 30 mm, brunt krokopressat läderarmband; svart krokopressat armband medföljer

Ej funktionstestad, går i gång vid uppdragning, glas med repor, något missfärgad urtavla, boett med gåvogravyr, kvitto på service gjord 2007 för 4500 hos Wohlin urhandel medföljer

Klockor/Ur, Guld/Smycken

Kundcenter

Longines armbandsur guld

Budhistorik (7 bud)
2650485
4 800
2650483
4 600
2650478
2650475
2650471

Slutpris SEK:
4 800
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer