Arne Jacobsen

396073

ARNE JACOBSEN, "Sjuan", stolar med karmar, 2+5 st, sent 1960-tal/ tidigt 1970-tal, Fritz Hansen, Danmark, kromade underreden, stoppade sitsar och karmar, märkta MADE IN DENMARK BY FRITZ HANSEN, sitthöjd ca 45 cm

Klädsel med fläckar och slitage, två ryggar sannolikt knäckta (röd klädsel)

Rum 21

Arne Jacobsen

Budhistorik (13 bud)
2654100
4 600
2654009
4 400
2649436
4 200
2654008
4 200
2649436

Slutpris SEK:
4 600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer