Orientmatta

396069

ORIENTMATTA, semiantik, signerad, Anatolien, ca 442x356 cm
HISTORIK: Enligt uppgift en gåva ca år 1930

Ställvis slitage, mindre lagning

Mattor/Textilier

Orientmatta

Budhistorik (10 bud)
2653967
3 200
2653058
2653057
2 800
2653056
2 600
2652836
2 400

Slutpris SEK:
3 200
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer