Parporträtt oljemålning

395958

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1800-tal): (2) Parporträtt, olja på duk, a tergo med påskrift "Johan Henrik Forshael född 1800 d 1878, apotekare först i Wenersborg [Vänersborg] sedan i Lund / Julia Charlotta Forshael fru till ofannämnda apot F och dotter till Kgl S H Forshaell och hans fru född Stjernspets f 1807 d 1901"

Smärre dukskador

Konst, Äldre måleri

Tavelvagn 32

Parporträtt oljemålning

Budhistorik (13 bud)
2653387
3 600
2653386
3 400
2653381
3 200
2653377
2653155
2 800

Slutpris SEK:
3 600
347 EUR, 395 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.