Hans Robert Pippal pastell

395957

HANS ROBERT PIPPAL (Österrike, 1915-1998):
Parkflanörer, signerad Pippal, pastell, 46x38 cm
PROVENIENS: Inköpt i Wien/Österrike på 1940-talet av nuvarande ägares far

Fack 42

Hans Robert Pippal pastell

Budhistorik (3 bud)

2649102
2645923
2643496

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.