Hans Robert PIPPAL

395956

HANS ROBERT PIPPAL (Österrike, 1915-1998):
Vid galoppbanan, signerad och daterad Pippal 47, pastell, ca 39x51 cm
PROVENIENS: Inköpt i Wien/Österrike på 1940-talet av nuvarande ägares far

Hans Robert PIPPAL

Budhistorik (8 bud)
2653856
6 000
2653855
5 600
2653852
4 600
2653847
2649100
2 600

Slutpris SEK:
6 000
575 EUR, 675 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.