Tallrikar i flintgods

395945

TALLRIKAR, 11 st., flintgods, 1800 -talets början, genombruten kantdekor, diameter 25,5 cm

smärre nagg, glasyrchip

Keramik/Porslin, Matserviser, kaffeserviser, Temaauktion, Sommar

Tallrikar i flintgods

Budhistorik (5 bud)
2653499
2653498
3 800
2653497
3 600
2643684
2643683

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.