Vas Kina

395942

VAS, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått av drake bland växtslingor, höjd ca 35 cm

Mynningsnagg, gammal lampmontering

Orientaliskt, Porslin, Temaauktion, Sommar

Monter 27

Vas Kina

Budhistorik (2 bud)

2655549
2654806

Slutpris SEK:
34 EUR, 39 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.