Goya etsning och akvatint

395926

FRANCISCO DE GOYA (Spanien, 1746-1828), Proverbios pl. 12: Si marina bayló, tome lo que halló, sent avdrag på "wove" papper med vattenstämplar: Krönt cirkel samt årtalet 1970, etsning och akvatint, 24,5x35 cm
LITTERATUR: Harris 259

Rum 9

Goya etsning och akvatint
Budhistorik (3 bud)

2653110
2646761
2644159

Slutpris SEK:
40 EUR, 46 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.