Goya etsning och akvatint

395925

FRANCISCO DE GOYA (Spanien, 1746-1828), Proverbios pl. 10: La mujer y el potro, que los dome otro, etsning och akvatint, sent avdrag på "wove" papper med vattenstämplar: Krönt cirkel samt årtalet 1970, ca 24,5x35 cm
LITTERATUR: Harris 257

Rum 9

Goya etsning och akvatint

Budhistorik (4 bud)

2653031
450
2652349
2646760
2644158

Slutpris SEK:
450
43 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.