Skålfat design Elis Bergh

395906

ELIS BERGH, skålfat, 1930-tal, gröngråtonad glasmassa, dekor med fågel, märkt B 230 Kosta, diameter ca 28 cm

Repor, smärre färgbortfall

Glas, Vaser, skålar, fat, Design

Monter 4

Skålfat design Elis Bergh

Budhistorik (1 bud)

2653005
2016-07-15 11:11:34

2016-07-21 kl 14:40
Slutpris SEK:
29 EUR, 32 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.