Skålfat design Elis Bergh

395906

ELIS BERGH, skålfat, 1930-tal, gröngråtonad glasmassa, dekor med fågel, märkt B 230 Kosta, diameter ca 28 cm

Repor, smärre färgbortfall

Glas, Vaser, skålar, fat, Design

Monter 4

Skålfat design Elis Bergh

Budhistorik (1 bud)

2653005
2016-07-15 11:11:34

2016-07-21 kl 14:40
Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer