Sakrala träskulpturer

395885

S:T GÖRAN OCH DRAKEN samt en av de tre vise männen 1800/1900-tal. S:t Göran skuren i ek, den andra figuren sannolikt i lind, höjd ca 64 respektive 62 cm.

Lagning, torrsprickor, mindre nagg samt slitage.

Konst, Skulpturer

Sakrala träskulpturer

Budhistorik (21 bud)
2652263
3 600
2652261
3 400
2652259
3 200
2652244
2652258

Slutpris SEK:
3 600
363 EUR, 412 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.