Gerhard Henning 1914 etsningar

395876

GERHARD HENNING (1880-1967 Hellerup/Danmark): (2) "Petifars hustru II", "Harlekins kappa I", signerade och daterade 1914, etsningar, 6,5x5 - 6x5,5 cm, rammått ca 14x13 resp 13x12 cm

Budhistorik (3 bud)

2653109
2652485
2644660

Slutpris SEK:
40 EUR, 46 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.