Spegel barock

395873

SPEGEL barock, 1700-talets första hälft, rikt träskuren genombruten dekor av akantusblad, krederad och med rester av poliment och förgyllning, kvicksilverfolierat spegelglas, sannolikt senare bakstycke, ca 51 x 42 cm.

Mindre krederingsnagg, sprickor och slitage.

Speglar

Rum 5

Spegel barock

Budhistorik (42 bud)
2652423
12 000
2652422
11 500
2651551
11 000
2644653
10 500
2651550
10 000

Slutpris SEK:
12 000
1 150 EUR, 1 350 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.