Byrå 1700-tal

395859

BYRÅ, för hörn, 1700-tal, Tyskland, fanérad i bl a valnöt och valnötsröt, dekor i intarsia av blomterslingor, brännförgyllda beslag, skulpterad benställning, höjd ca 92, 130x80 cm, nyckel finns att avhämta vid Utlämningen

Senare underrede, ytskador, orangrepp

Rum 19

Byrå 1700-tal

Budhistorik (24 bud)
2651282
6 000
2651280
5 800
2651279
5 600
2651278
5 400
2651277
5 200

Slutpris SEK:
6 000
579 EUR, 658 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.