Hänge armband broschnål guld

395835

HÄNGE, 18 k guld, trappslipad bergkristall, Heribert Engelbert/Stigbert, Stockholm 1955, höjd inkl. ögla 3 cm, ARMBAND, 18 k vitguld, odlade saltvattenspärlor ca 5 mm, med mellanliggande stavformationer, längd 16 cm, BROSCHNÅL, 18 k guld, dekor med odlad halvpärla, 1900-talets första del, total vikt ca 9 g

Pärlor med slitage

Guld/Smycken

Hänge armband broschnål guld

Budhistorik (6 bud)
2656578
2655279
2652584
2652584
2652050

Slutpris SEK:
115 EUR, 135 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.