Hänge armband broschnål guld

395835

HÄNGE, 18 k guld, trappslipad bergkristall, Heribert Engelbert/Stigbert, Stockholm 1955, höjd inkl. ögla 3 cm, ARMBAND, 18 k vitguld, odlade saltvattenspärlor ca 5 mm, med mellanliggande stavformationer, längd 16 cm, BROSCHNÅL, 18 k guld, dekor med odlad halvpärla, 1900-talets första del, total vikt ca 9 g

Pärlor med slitage

Guld/Smycken

Hänge armband broschnål guld

Budhistorik (6 bud)
2656578
2655279
2652584
2652584
2652050

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer