Brosch 1800-tal

395821

BROSCH/HÄNGE, 18 k guld, solsten med dekordel av mikromosaik föreställande blommor, Axel Georg Björkman, Stockholm 1873, diameter 3,9 cm, total vikt ca 14,5 g

Sten med nagg, mosaik saknar några inläggningar

Guld/Smycken, Broscher, Temaauktion, Sommar

Brosch 1800-tal

Budhistorik (4 bud)

2658827
2 600
2654583
2 400
2649946
2649903

Slutpris SEK:
2 600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer