Brosch 1800-tal

395821

BROSCH/HÄNGE, 18 k guld, solsten med dekordel av mikromosaik föreställande blommor, Axel Georg Björkman, Stockholm 1873, diameter 3,9 cm, total vikt ca 14,5 g

Sten med nagg, mosaik saknar några inläggningar

Guld/Smycken, Broscher, Temaauktion, Sommar

Brosch 1800-tal

Budhistorik (4 bud)

2658827
2 600
2654583
2 400
2649946
2649903

Slutpris SEK:
2 600
249 EUR, 293 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.